Що нового в законодавстві?

Що нового в законодавстві?

Продовжуємо розповідати вам про новини, які будуть цікаві автолюбителям.

Правила підготовки водіїв

Постанова КМУ №320 від 19.10.2019 стосується не тільки підготовки водіїв, а й містить деякі зміни по акредитації автошкіл. Гадаємо, що керівників автошкіл нас читає не так багато, як автолюбителів, тому докладно зупинимося тільки на нововведення для водіїв.

Отже. Раніше ви десять років після закінчення автошколи могли роздумувати, дивлячись на свідчення в рамочці на стінку: «а чи здавати іспити?». Тепер не буде ні того, ні іншого: паперове свідоцтво про закінчення автошколи не видаватимуть (тільки електронне), а роздумувати про здачу іспитів ви зможете тільки два роки.

Так само тепер ви можете гризти граніт науки (чи то пак, вчиться в автошколі) не в групі, а в індивідуальному порядку. А практичний іспит здається в тому центрі МВС, де ви здали теорію – причому успішно здали.

Дуже детально і зрозуміло про це написано на сайті МВС.  Почитати

Для любителів читати закони в оригіналі, там же є посилання на постанову.

Штрафи за перевезення дітей без автокрісел

Перевозити дитину до 12 років без автокрісла правила забороняли і раніше. Але, схоже, що без покарань статистика до українських молодих батьків не доходить. Навіть якщо вона говорить, що кожен десятий потерпілий ДТП – дитина.

Заспокійливо діє мантра «з нами такого точно не трапиться». На жаль, батьки постраждалих і загиблих дітей так вже не думають. І адже та ж статистика говорить про те, ризик серйозних дитячих травм зменшується на 80% при використанні автокрісел.

Зараз юристи розповідають про те, що використовувати нове правило буде складно, так як зупинити машину тільки для того, щоб перевірити чи є в ній діти, і на чому вони сидять – поліцейський не може. Це так. Як і раніше, пересуваючись на власному авто, відповідальність за життя своїх малюків несуть батьки. А ось там, де раніше батьки не могли впливати на ситуацію – в службах таксі, доведеться задуматися. Швидше за все, на наших очах народжується нова послуга «перевезення пасажирів з дітьми», яка передбачатиме наявність в машині таксі автокрісел.

Платні номерні знаки

На сайті Головного сервісного центру МВС і сайтах всіх регіональних сервісних центрів МВС став доступний новий сервіс.  Перейти

Якщо вам дуже хочеться певну комбінацію цифр в номері вашого авто, ви можете заходити на новий онлайн сервіс хоч кожен день. Адже там викладається список вільних номерів, причому вони згруповані за вартістю і містять інформацію про центр МВС, в якому ваш жаданий знак є в наявності.