Чи підвищать штрафи в Україні в 2018 р?

Чи підвищать штрафи в Україні в 2018 р?

Чимало ЗМІ опублікували інформацію про підвищення штрафів, посилаючись на постанову КМУ.
Перше, що дивує – ні в одній зі статей на цю тему немає номера і дати цього документа.
Друге – деякі ЗМІ ще більше спростили інформацію, написавши конкретну дату початку застосування нових штрафів – 1го січня 18 р.

Як же насправді йдуть справи?

Законопроект «Про посилення відповідальності в сфері безпеки дорожнього руху» під номером 7286 дійсно зареєстрований 14.11.2017 у Верховній Раді України і включений до порядку денного сесії 05.12.17.

Два рази до цього дня включити його до порядку денного не виходило – голосів не вистачало.

КМУ в даному випадку є «суб’єктом права законодавчої ініціативи». Сам кабінет міністрів не має права піднімати штрафи без затвердження і вступу в силу цього закону.

повышение штрафов за нарушения ПДД

У «пояснювальній записці», що додається до законопроекту, написано, що підготовлена вона Міністерством внутрішніх справ України за власною ініціативою.

Масштаби дорожньо-транспортного травматизму в Україні вивели нашу країну мало не на перше місце в Європі. Кожен день в ДТП гине не менше 10 осіб, а близько сотні травмуються.

Водіння за кермом в стані сп’яніння

Особливо МВС стурбоване тим, що зростає кількість аварій, скоєних водіями у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. А покарання, яке вони отримують, не відповідає ступеню провини.

На думку МВС це веде до формування в суспільстві думки, що управління в нетверезому стані не є чимось небезпечним. І що будь-які неприємності, які можуть виникнути в зв’язку з цим, легко вирішити. Ось тому вони і розробили цей законопроект з чітким визначенням правових санкцій за вчинені правопорушення.

Ризики корупційних правопорушень

Також в «Записці» йдеться про те, що «В проекті закону відсутні положення, що стосуються правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень»

Проте, Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності в своєму рішенні від 17 січня 2018 прийшов до висновку, що проект Закону не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

У цьому документі, який називається «Висновок про результати здійснення антикорупційної експертизи» немає ні слова про суми штрафів.

Йдеться в основному «про розширення прав поліцейських».

Висновок в кінці цього висновку неоднозначний: «З огляду на важливість законопроекту, окремі його норми потребують доопрацювання з метою усунення ризиків для зловживань повноваженнями. З огляду на викладене вказаний законопроект доцільно відхилити.»

Таким чином, незрозуміло «допрацюють» законопроект або «відхилять».

Ми будемо інформувати наших читачів про те, як просувається законопроект. Поки він знаходиться в стані «Очікує розгляду».

Читайте, які норми ПДР вступили в силу (або скоро вступлять) в цій статті.