Зміни в правилах дорожнього руху в Україні в 2018

Зміни в правилах дорожнього руху в Україні в 2018

Обмеження швидкості руху автомобілів

Тепер в населених пунктах швидкість обмежена до 50 км/ч. Це обмеження вступило в силу з 1 січня 2018 року, згідно з Постановою КМУ № 883 від 10.11.17 р

У той же час, в силі залишається пункт 12.8 ПДР, в якому зазначено, що при узгодженні з підрозділом Національної поліції дозволена швидкість руху може бути збільшена на тих ділянках доріг, де для цього створені умови. При цьому на таких ділянках будуть встановлені відповідні дорожні знаки.

Паркування транспортних засобів

Другого грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято закон №5364, який називається «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». Другого січня 2018 р цей Закон відправлений на підпис Президенту.

В Законі передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил зупинки, стоянки та/або паркування транспортних засобів, які були зафіксовані в автоматичному режимі і/або в режимі фотозйомки/відеозапису.

Посадова особа підрозділу Національної поліції зобов’язана прикріпити до лобового скла автомобіля копію постанови (або повідомлення) про притягнення до адмінвідповідальності.

Якщо ви хочете, щоб інформація про порушення передавалася вам на мобільний телефон або електронну пошту, ви можете написати відповідну заяву (ст. 279-4).

Також згідно з цим Законом в Кодексі України про адміністративні правопорушення з’явилася стаття №265-4. У ній розглянуті всі випадки, в яких дозволено затримання транспорту за допомогою автомобіля – евакуатора за порушення правил стоянки. Випадків загалом небагато: стоянка, в заборонених місцях, прописаних в ПДР і блокування при стоянці руху інших транспортних засобів і пішоходів. Що саме розуміється під «стоянкою в заборонених місцях» в Законі розписано детально, дивіться текст на зображенні нижче.

Порушення обов’язково повинно бути зафіксовано фото або відео. Після оплати штрафу і послуг з транспортування авто, власник може забрати свій евакуйований автомобіль. Причому якщо його машину в результаті всіх цих дій пошкодили, завдані збитки повинен відшкодувати суб’єкт господарювання, який надає послуги евакуатора.

Пункт 2 прикінцевих положень Закону свідчить про те, що технічні засоби фото-/відеофіксації, які сертифіковані компетентними органами США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, ЄС не вимагають оформлення в Україні окремого сертифіката відповідності.

законопроект №7486

15 січня 18 р. до Верховної Ради надійшов ще один законопроект №7486, про «організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних». Такі особи пропонують прирівняти до учасників дорожнього руху. На них будуть поширюватися всі правила, що діють для велосипедистів.

18.01.18 цей Закон був отриманий Комітетом Верховної Ради України з питань транспорту і зараз знаходиться в стадії обробки.