Як правильно вибрати і купити авто, що було у вжитку

Коли приходить час придбати машину, багато хто вибирає ринок б/у автомобілів. І в цьому є свій резон.

Детально про те, чому я, професійний автоексперт, рекомендую розглядати до покупки б/у автомобіль, читайте тут.

Передпродажна підготовка авто

Перед продажем багато власників автомобілів спеціально готують машину. Існує навіть такий термін «передпродажна підготовка авто». На жаль, ця підготовка може включати в себе роботи по створенню «цукерки» з відвертого мотлоху: скручений пробіг, косметичне підфарбування іржі, перешите кермо. Це просто неприємно, а ось якщо такою «підготовкою» хочуть приховати сліди значної ДТП, купити такий транспортний засіб буде ще й небезпечно.

Про безпеку при покупці

Автоексперт враховує ці моменти досвідченим поглядом при передпродажному огляді. А ось недосвідчена людина може пропустити.

Тому я вирішив розповісти вам, на що ж потрібно звертати увагу при огляді, якщо ви захочете вибрати машину без сторонньої допомоги.

Отже:

Бюджет

Встановіть найвищу суму, яку ви готові витратити. Відніміть від неї не менше двадцяти відсотків. Це і буде ваш бюджет на авто. А 20% піде на оплату всіх витрат, пов'язаних з переоформленням і техобслуговуванням купленого авто.

Пам'ятаєте приказку «Час - гроші»? Прикиньте, скільки ви заробляєте за одну годину на своїй основній роботі. Подумайте, скільки часу у вас піде на вивчення конкретних моделей, їх недоліків, уразливих місць. Потім вивчення оголошень, дзвінки до власників, поїздки на перегляди. Потім ознайомтеся з розцінками автоекспертів. Може простіше і менш клопітно заплатити професіоналу ті гроші, які ви заробите, поки він шукає машину? Якщо все-таки ви вирішите впоратися самі - поїхали.

Як шукати?

1. В інтернеті. Це найзручніше. Знаходьте популярні ресурси з оголошеннями про продаж.

Там є безліч фільтрів: модель, її колір, рік випуску, вид палива, потужність двигуна, вид кузова. Вони дозволять вам відсікти непотрібне, і визначити приблизну вартість бажаного варіанту. Найдешевші краще навіть не розглядати - швидше за все, це машини не на ходу або після ДТП.
Переходьте відразу до середнього цінового діапазону. Відберіть ті, які сподобалися за описом, комплектації, уважно розгляньте фото. Одночасно робіть записи в блокноті, інакше це буде просто втрачений час - помилувалися варіантами, а кому дзвонити, що вибирати, так і не визначилися.

Записи можна робити у вигляді таблиці, краще електронної, але можна і на папері. Випишіть в колонки номер оголошення (в електронній версії поставте посилання на нього), що саме сподобалося в цій моделі, точну вартість, особливості (наприклад, ви хочете 12 рік випуску, а ця 11го року, але дуже красива), номер телефону господаря.

Порівнюйте внесені варіанти, відкиньте ті, що не дуже влаштовують. Визначте п'ять-сім найбільш вірогідних претендентів і почніть телефонувати. В популярні сайти публікації додають кожен день, тому заходьте туди регулярно. Щовечора, або в обідню перерву, дивіться нові пропозиції.

2. Якщо ви живете в великому місті, поїдете на авторинок і майданчики трейд-ін.

Можливо, машина вашої мрії чекає вас там. До речі, практично біля кожного такого ринку є СТО, куди можна загнати на діагностику ходової і подивитися на підйомнику, як виглядає авто знизу.

3. Купіть газету місцевих оголошень. Ви здивуєтеся, але там теж багато пропозицій.

4. Розпитайте знайомих - можливо, хтось із них має намір продавати свою машину, або знає людей, які продають.

Читайте продовження Які питання задавати продавцеві - власнику авто

Кваліфікована допомога при купівлі авто, автопідбір по Україні та США
Графік роботи
Пн-Сб:  9:00 - 19:00
Нд:  ВИХІДНИЙ
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
clockmenuchevron-down