Міфи та хибні погляди на купівлю першого авто

Міфи та хибні погляди на купівлю першого авто

Часто, коли до мене звертаються клієнти, вони вже чітко знають, який автомобіль хочуть придбати.

Це, звичайно, звужує коло пошуку і оптимізує мою роботу. Набагато простіше знайти, наприклад, Toyata Yaris, ніж “якусь хорошу ось за скільки-то грошей”.

Деякі поради щодо вибору авто були дані в цій інфографіці. Сьогодні я розповім докладніше про поширені помилки та міфи при виборі першого авто.

Міф 1:

Першу машину потрібно брати дешеву, щоб було не шкода

Почнемо з того, що це перш за все ваша безпека.

Дешеве авто може бути дешевим “від природи” або так як на нього дуже знижена ціна.

1 варіант – це автомобіль укомплектований мінімальним набором функцій. Відсутність подушок безпеки, системи ABS, гідропідсилювача керма може стати причиною травм (або навіть гірше) при зіткненні. Від ДТП не застрахований ніхто: ні новачок, ні досвідчений водій. Іноді винуватцем стає якраз досвідчений і безстрашний їздець …

Відносно другого варіанту. Сильно знижена ціна говорить або про те, що машина вже побувала в серйозному ДТП, або у неї проблеми з легальністю.

Між найдешевшою машиною і машиною дешевше є різниця, і її потрібно враховувати. Новачкові комфортніше буде їздити в насамперед безпечному і легко керований транспорті. Пам’ятайте про це.

Міф 2:

Авто повинно бути маленькою

Часто це помилка стосується жінок. Не важливо, якого розміру воно буде.

Ви все одно будете навчатися і звикати. Звикнете і до великої. Крім того в великогабаритному автомобілі багато хто відчуває себе “як в танку” і впевненіше “рулять процесом”. Часто ДТП у новачків відбуваються саме через невпевненість дій.

Міф 3:

Перша машина завжди б’ється

Як показує практика це зовсім не так. Часто людина вперше потрапляє в ДТП через роки стажу. Все таки новачок полохливий: не ризикує, не лихачить, не підрізає, не наважується їздити по ожеледі на літній гумі …

Повертаючись до міфу №1.

Якщо ви візьмете дешеве авто і будете ним ловити всі ями і зчісувати всі паркани (так як придбання обійшлося недорого, не обов’язково бути занадто акуратним), у вас виробиться певний стиль водіння, недбалість за кермом. А адже звичка друга натура. Пересівши на іншу модель – ви все одно продовжите здійснювати ті ж дії.

Міф 4:

Перший автомобіль краще брати з автосалону

Логіка людей в наступному: “Я в цьому не розбираюся. Я не знаю, що було з автомобілем до мене. Раптом щось з ним станеться. Візьму новий з салону. Ось він вже точно буде надійний.”

первый автомобиль новый или бу

Ви знаєте, розбиратися якраз не обов’язково.

Для цього є багато фахівців (не тільки я). Крім того, навіть новий транспорт необхідно періодично заганяти на огляд. Машина – не людина. Вона не може збрехати про факти своєї біографії. Хороший спеціаліст розповість вам що, де і коли слід міняти.

Щодо надійності автомобілів з салону я вже писав раніше.

Та й від різних несподіванок не застрахований ніхто – будь-який транспорт це техніка, а техніка може виходити з ладу. Навіть нова.

І ще: б/у авто, куплене рік-два назад, вже обкатали. Всі поломки, несправності, які могли вилізти, швидше за все, вже трапилися. І господар їх усунув, та ще й додав якусь приємну опцію – парктроник, антикор на днище. Та й вам не доведеться платити за первинну реєстрацію. А як ви знаєте гривня долар береже 🙂

Вибирайте авто усвідомлено, не покладайтеся на удачу. Адже ваша покупка – це не тільки комфорт, це ще і безпека ваша і ваших близьких.

З повагою, Автоексперт