Якщо їхати не в далеку поїздку, а за місцем і повільно - пристібатися не обов'язково. Саме поняття «повільно» в 21 столітті прискорилося.
Швидкість 50 км на годину, яка зараз вважається «спокійною», при лобовому зіткненні стає смертельною для не пристебнутого водія. Він з великою часткою ймовірності вилетить через скло - адже його вага при такій швидкості еквівалентна трьом тоннам.
Ризик загинути у пасажира при таких швидкостях нижче. Але більш серйозні травми отримують ті, хто не користувався пасками.
Читайте про це більш докладніше "Навіщо потрібний ремень безпеки"
Сумна статистика говорить про те, що ¾ всіх ДТП відбуваються в знайомій обстановці, в радіусі не більше 40 км від будинку.
Чотири аварії з кожних п'яти трапилися на швидкості нижче 65 км/год.
Правда в тому, що ви не зможете утримати дитину при аварії або небезпечному маневрі.
При дуже низькій швидкості, всього 30 км/год, сила впливу збільшується приблизно в 20 разів, а це 135 кг для малюка вагою в 7 кг.
На задньому сидінні їхати безпечно, навіть не пристебнувшись.
При зіткненні удар припадає на машину, як цілісну конструкцію. Тому прискорення однаково передається усім, хто знаходиться в ній. Небезпека важкої травми і навіть загибелі зростає, якщо пасажир, відкинутий ударом, вдаряється об деталі кузова або сидіння. Так само людина, що сидить за водієм, може травмувати його, а той, що сидить посередині - вилетить в лобове скло.
Навіщо ремінь, якщо подушки безпеки обов'язково спрацюють.
Вони-то спрацюють, але захистять чи ні - ось питання. Адже сила пострілу подушки (а часто і сам процес спрацьовування) розраховані саме на пристебнутого пасажира. А якщо його відкине убік, або він буде летіти назустріч подушці, що розкривається - великих травм не уникнути.
⠀
Дійсно, це так. Учасник ДТП матиме синці та забої, що повторюють контур ременя, може навіть поламану ключицю.
Але, будучи не пристебнутим, при таких же обставинах аварії він взагалі не виживе, або опиниться в реанімації. Вибирати вам.
Один з найнебезпечніших - вважається, що краще вже вилетіти у вікно при зіткненні, так більше шансів вижити.
Насправді, такий шанс лише один з 100. ⠀
У машинах, випущених 20-30 років тому, таке могло статися, але сценаристи в драмах показують сучасні авто, в яких люди у паніці смикають ремінь, і не можуть звільнитися з його пут. Хоча, в реальності інерційні ремені безпеки, якими забезпечені нинішні моделі, відкриваються легким рухом руки.
Сучасні ремені безпеки настільки практичні, що пристібаючись постійно, без них ви будете почувати себе не комфортно.