Особливості конструкції автоматичних коробок передач

Автоматична коробка передач завойовує світ - зручність і комфорт зараз цінуються як на швидкісних трасах, так і в міських «тягнучках».

Прихильники механіки свою пристрасть пояснюють не тільки почуттям драйву і відчуттям контролю за рухом.

Важливий аргумент - економія палива. Хоча, багатогодинне пересування ривками по пробках в містах - мільйонниках збільшує споживання бензину при будь трансмісії.

Що ж краще придбати - робот, варіатор або автомат? Тема цікава для моїх клієнтів. Давайте розбиратися.

Класичний автомат

М'яка плавна їзда, економічність на трасі - величезна перевага. Ламається досить рідко.

Недолік - дороге обслуговування, особливо при поломках. При їзді по місту витрата підвищується на третину, якщо порівнювати таку ж модель на механічній коробці.

Педалей не три, а дві, звикаєш до цього швидко. Замість третьої педалі зчеплення працює гідротрансформатор.
Зараз з'явилася функція блокування гідротрансформатора, це з'єднання ведучих коліс з мотором. Завдяки цьому машина продуктивно прискорюється, а також може гальмувати двигуном. Блок управління тут гідравлічний, він перемикає ступені. А ось до чого звичка формується не відразу - так це до необхідності обов'язково переводити ручку передач в положення «Р» при зупинці. Інакше автомобіль котитися самостійно, і зовсім не туди, де ви хотіли б його бачити. Є моделі, де рух починається саме по собі, без натискання педалі гальма, як тільки завели мотор - це теж несподівано з незвички.

До речі, цікаві відомості: перші автомати сконструювали в США ще в 39 році минулого століття.

Зараз максимальне, але досить дороге задоволення, вісім ступенів передач. У такій АКПП витрата палива практично однакова з механікою. Але в бюджетних моделях виробники використовують шестидіапазонну КПП.

А в деяких ще по-старому чотирьохдіапазонний: в місті ще справляються зі своїми обов'язками, однак на шосе позначається відсутність економії і динаміки, що на сучасних трасах, при нинішніх швидкостях, самі розумієте - абсолютно не комфортно. Тому 6ти ступінчастий автомат - найбільш оптимальний по співвідношенню ціна/характеристики/якість їзди.

Нинішні автомати мають власний електронний блок управління.

Робот

По комфорту він програє автомату, а по витраті - механіці. Однак, він економічніше, ніж АКПП і комфортніше, ніж МКПП. Ось і вибирайте)))

У ньому два зчеплення, перше - для парних передач, друге - непарних. При прискоренні на будь-який непарній передачі, шестерні наступної парної вже в зачепі, але саме зчеплення ще розімкнуте. При достатній швидкості одне зчеплення розмикається, а друге відразу замикається, процес триває долі секунди. У зворотному порядку, при зниженні швидкості, відбувається те ж саме.

Цікавий факт. Вперше роботизована коробка з'явилася на гоночних Porsche ще в 1986 році. А вже на початку цього століття Volkswagen поставив її на дорожні автомобілі. Причому є два варіанти: семиступінчастий з сухими зчепленнями, він однодисковий. Простіше, дешевше і економічніше, ніж другий, більш комфортний. Той шести ступінчастий багатодисковий, і його зчеплення знаходиться в маслі.

Варіатор

Головний мінус - підвищена витрата палива. Головний плюс - навіть не знаю... Якщо ви не японець, то навряд чи.

Передавальне число плавно змінюється відповідно до навантаження двигуна. Від мотора до ведучого шківа через зчеплення передається зусилля. Другий шків ведений, між ними затиснутий металевий ремінь або ланцюг. Задній хід включається додатковою планетарною передачею.

Дуже люблять його японці. Практично, на даний момент тільки вони його і люблять) Вони їздять спокійно, без різких прискорень і гальмувань - це якраз підходить для варіатора. А ось їзда в динаміці гробить і ланцюги і ремені, а вони досить дорогі. Та й мотор з варіатором реве при різкому швидкому розгоні.

Кваліфікована допомога при купівлі авто, автопідбір по Україні та США
avtoserg17@gmail.com
Графік роботи
Пн-Сб:  9:00 - 19:00
Нд:  ВИХІДНИЙ
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
clockmenuchevron-down