Купівля б/у авто за дорученням: як не натрапити на шахраїв

Придбання вживаного автомобіля - хороша альтернатива купівлі нового авто. Автомобільний ринок Києва надає можливість і вибору, і торгу. Є ряд причин, по яким віддають перевагу саме авто б/у, як і ряд причин, чому від цього можна відмовитися. Припустимо, ви вирішили купити б/у автомобіль в Києві. На що треба звернути увагу?

Важливий огляд перед купівлею, перевірка технічного стану, комп'ютерна діагностика всіх вузлів і механізмів. Про це читайте тут.

Тема цієї статті - один з юридичних аспектів.

Підводні камені покупки б/у авто за дорученням.

Поширена ситуація, коли є відмінний варіант, але не зовсім за ті гроші, на які ви розраховували.

Продавець наполягає на негайній угоді, інакше машину забере хтось інший, більш платоспроможний. Грошей зайняти не у кого, а покупку зробити дуже хочеться. Тоді шахрай нібито йде вам на зустріч, і пропонує сплатити ту суму яка є, і користуватися машиною за дорученням до повної виплати.

Вона оформляється у нотаріуса, ось тільки господар, навіть після проведення остаточного розрахунку, має право ліквідувати документ і заявити про викрадення.
Щоб не попастися на цю вудку, будь-які домовленності слід фіксувати в письмовому вигляді, з усіма умовами. Або в принципі не погоджуватися на подібні угоди.

Вам можуть запропонувати придбати б/у машину по генеральній довіреності, нібито для економії на постановці на облік в МРЭВ і на податках.

У цій схемі продавець відразу отримує всю суму і знову має право відкликати цей документ. Якщо таке сталося - найкраще негайно подавати заяву в міліцію про шахрайство.
Крім того є ризик, що навіть якщо господар чесний і порядний, він може померти. Майно перейде за законом у власність спадкоємців. І якщо спадкоємець теж буде порядною, йому доведеться оформити авто на себе, потім "продати" його вам. Процес затяжний, і витрати вийдуть подвійні.

Машини-двійники.

Є ще одна схема - виготовлення двійників документів зареєстрованого в базі автомобіля, для легалізації нерозмитнених транспортних засобів. Продають такі машини з позначкою тільки для їзди і не для перепродажу. Шахраї переконливо розповідають, що якщо вести себе добре на дорогах, ніхто і не причепиться.
У підсумку співробітники органів прекрасно обчислюють такі машини і як комарики смокчуть з горе-власників гроші (хабарі, які в сукупності досягають до декількох тисяч доларів) і нерви (за таку аферу світить кримінальна справа і ще одна за хабарі). Що ж робити якщо ви "потрапили на двійника"? Напевно найкращий варіант - продати його по частинах.

Якщо ви все ж вирішили ризикнути і купити авто за дорученням, убезпечте себе:

- Звертайтеся до перевіреного нотаріуса, не з боку продавця.

- Простежте щоб документ дійсно внесли до реєстру.

- Документи повинен підписувати виключно власник.

Якщо ви не впевнені і боїтеся потрапити в лапи шахраям, ви можете скористатися допомогою автоексперта при покупці б/у автомобіля в Києві.

З повагою і побажанням тільки кращих угод,

Незалежний автоексперт Сергій Довгоборський.

Кваліфікована допомога при купівлі авто, автопідбір по Україні та США
avtoserg17@gmail.com
Графік роботи
Пн-Сб:  9:00 - 19:00
Нд:  ВИХІДНИЙ
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
clockmenuchevron-down