Чи потрібно прогрівати двигун взимку?

У холодну пору року багато власників авто задають питання: чи треба прогрівати двигун взимку?

І якщо треба, то як правильно: стоячи на місці, або рушаючи і потихеньку рухаючись?

Звичайно, автолюбителів хвилює, як на прогрів реагує мотор - один з найдорожчих механізмів автомобіля.

Рекомендації автексперта

Багато призводять, здавалося б, логічний довід, про те, що двигун не призначений для роботи в холодному стані. Якщо експлуатувати його НЕ прогріваючи, буде збільшуватися знос.

Однак, якщо ви прогріли мотор пару хвилин, почали плавно рухатися, без різких ривків, то двигун прогрівається швидше. Отже, починає працювати в оптимальних режимах раніше, ніж при розігріві на холостому ходу. Не давайте максимальне навантаження при русі хоча б один кілометр шляху, цього буде цілком достатньо!

У непрогрітій машини погано перемикаються передачі, через підвищеної в'язкості трансмісії. Це ще один аргумент на користь плавної їзди без ривків на початку шляху.

А міфи про підвищений знос мотора тягнуться з «карбюраторного» минулого, коли непрогрітий до певної температури двигун просто зупинявся при будь-якій спробі рушити з місця.

Сучасні агрегати не потребують тривалого прогрівання, як їх карбюраторні побратими - пару хвилин цілком достатньо для прогріву масла і мастил при температурі до мінус 10°C.

Звичайно, якщо ви підготували автомобіль до зими, і залили в нього зимове (з високим індексом в'язкості) масло хорошої якості.

Якщо мороз сильніше, то, швидше за все, скла в машині замерзли. Доведеться почекати, поки вони прогріються: для цього найкраще включити піч після декількох хвилин прогріву самого мотора, зчистити лід і сніг.

Врахуйте ще такий факт: на холостому ходу двигун швидше забруднюється сам і виділяє більшу кількість вихлопних газів, в яких чимале зміст небезпечних хімічних речовин.

Які двигуни не рекомендується прогрівати на ходу?

Це - карбюраторні і турбо-дизельні двигуни

Дизельне паливо стає в'язким на морозі, гірше розпилюється форсунками.

Тому використовуйте зимове паливо, щоб уникнути проблем. Якщо ви господар саме такого авто, вибирайте «золоту середину» - прогрівайте хвилин 5, починайте рух без різких ривків на 2000 оборотах поки температура двигуна не стане 90 градусів.

На сучасних моделях дизельних автомобілів вже в базовій комплектації встановлені так звані «котли підігріву», які вступають в роботу в перші секунди після запуску прискорюючи прогрів.

Хороший орієнтир температура "за бортом". Визначаємо її і пам'ятаємо:

- до 0 градусів досить хвилини прогріву;

- від 0 до -10 близько двох хвилин, цього часу достатньо для прогріву технічних рідин;

- від - 10 до -20 час прогріву 2-3 хвилини, але важливо так само очистити і розморозити скла, для цього може знадобитися більше часу.

- При -20 рекомендуємо сидіти вдома з чашкою гарячого чаю 🙂 ну або гріти автомобіль 5 і більше хвилин.

Пам'ятайте, що в холоди легко може розрядитися акумулятор, і машина навіть не заведеться. Що робити в таких випадках ми розповімо наступного разу.

Бажаємо вам безпечних і теплих поїздок,

ваш Автоексперт

Кваліфікована допомога при купівлі авто, автопідбір по Україні та США
avtoserg17@gmail.com
Графік роботи
Пн-Сб:  9:00 - 19:00
Нд:  ВИХІДНИЙ
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
clockmenuchevron-down