Що слід знати про дитяче автокрісло

Коли клієнти звертаються до нас за пошуком авто, часто я чую в побажаннях можливість встановити дитяче крісло.

Хочу вас порадувати, дитяче сидіння можна поставити в будь-якому автомобілі. Просто, перед тим як купити б/у авто, потрібно переконатися, що ремені безпеки справні.

Якщо ви однозначно шукайте авто з системою Isofix, дана система повинна бути присутнім в конструкції автомобіля.

Загальна інформація про дитяче автокрісло

Перед тим, як будь-яка модель автокрісла потрапляє в роздрібну мережу, вона проходить ряд тестів, з метою перевірки його безпеки і відповідності стандарту ЕСЕ R44.03, який діє з 1995 р

У правилах цього стандарту передбачено, що крім фронтального удару, дитячі автосидіння повинні захищати також від бокового.

Їх ремені безпеки і пряжки повинні відповідати певним вимогам, а саме автокрісло проходить так звані «краш-тести», коли транспортний засіб з манекенами різної маси піддають різним видам зіткнень: боковим і фронтальним ударам, наїздам на перешкоди, різким розворотам, тощо.

Групи дитячих автокрісел

Головний критерій - вага дітей, а вік вказується приблизний, щоб батькам було легше орієнтуватися при виборі. Багато моделей зроблені таким чином, що охоплюють кілька груп, про що написано в інструкції.

Для самих маленьких - група 0 +, це для тих, хто важить до 13 кг. Вони досить легкі, з ручкою для перенесення немовляти.

Кріпляться такі крісла триточковим ременем безпеки автомобіля, обов'язково забезпечені внутрішніми (власними) регульованими лямками. Ставлять такі сидіння на задньому або передньому місці. Розташувати їх можна тільки спиною по ходу руху авто.

Деякі моделі мають індикатор правильності установки. Є універсальні, які можна повертати також і особою вперед (при масі дитини більше 13 кг). Правилами допускається з боків від головки малюка укладати додаткові валики, які можуть вберегти його голову від різких рухів під час екстремальних ситуацій.

Практично у всіх моделей цієї, а також наступної, першої групи, борта досить глибокі і є підлокітники, що захищають при бічних ударах. Також регулюється кут нахилу спинки сидіння, щоб малюкові було комфортніше спати в піврозкладеному стані крісла, і не спати сидячи.

детские автокресла по группам

Перший тип автокрісел (від 9 до 18 кг) часто поєднується з другою групою - вагою до 25 кг, а іноді і з третьою (до 36 кг).

В універсальних автокріслах, які об'єднують типи 0 і 1 або 0, 1 і 2, є спеціальний вкладиш для новонароджених.

Майже у ста відсотків автокрісел є регульований по висоті підголівник, а також м'які накладки на пряжку лямок безпеки і самі ремені.

Для більш старших дітей висоти дитячого сидіння вистачає, щоб ремінь проходив не на рівні шиї (так відбувається, коли дитина сидить без дитячого сидіння), а на рівні плеча.

Бустер

Дітей, починаючи з 6 років, можна перевозити використовуючи бустер - підкладку спеціальної форми. Його основне завдання розташувати автоременів так, щоб максимально захистити від здавлювання внутрішніх органів і шиї в аварійній ситуації. Встановлюється тільки він в авто тільки ззаду. Найдешевші бустери робляться з піни. Вони не міцні і розламуються при сильних ударах. Найнадійніший варіант бустера - багатошаровий, що складається з металевої основи, в середині знаходиться поліуретан, а зверху - м'яка прошарок. Підлокітники в бустері повинні бути досить високими, щоб ремені безпеки правильно розподілили навантаження на тіло дитини. Бустер може стати ідеальною заміною автокрісла, якщо підліток не хоче сидіти в кріслі зі спинкою, якщо воно переноситься з однієї машини в іншу, або якщо потрібно комфортно розмістити ззаду трьох людей.

Що потрібно врахувати

Перед покупкою обов'язково посадіть свого сина чи дочку в крісло, пристебніть ремені, хай він освоїться, покрутиться в різні боки, оцінить ступінь комфорту.

Потім попросіть консультанта показати, як правильно розмістити і закріпити крісло в машині. Адже більшість дітей, які отримали важкі ушкодження при аваріях, як виявилося, сиділи в неправильно встановлених кріслах.

Також сприяє отриманню значних травм пуховий одяг в зимовий період, так він під час зіткнення стискається і занадто збільшує зазори між тілом і лямками.

Такий одяг бажано знімати як дорослим, так і дітям, перед тим як пристібатися. Краще накинути на малюка вовняну ковдру або плед, коли він вже буде пристебнутий. Не використовуйте утеплені вкладиші, тому що вони сприяють вислизанню дитини з крісла під час ДТП, не дивлячись на пристебнуті ремені. Не забувайте на випадок непередбачених ситуацій в дорогу з дітьми взяти запасну шапку, утеплене взуття та рукавички.

Кріплення ISOFIX

З метою підвищення захищеності був розроблений стандарт жорсткого кріплення дитячих автокрісел ISOFIX - тобто для фіксації не використовуються ремені безпеки, а крісло просто замикається в спеціальне кріплення, стаціонарно вбудоване в заднє сидіння. При цьому саме сидіння має власні внутрішні ремені безпеки. Якщо ви хочете придбати таке автокрісло, переконайтеся, що ваш автомобіль вказано в переліку транспортних засобів, що мають такий фіксатор. Бажано перед покупкою встановити таке крісло в вашу машину, щоб переконається, що кріплення дійсно відповідає клямці автокрісла.

Якщо ви купуєте дитяче автокрісло б/у

Обов'язково просите до нього інструкцію, і простежте, щоб всі частини і кріплення до нього були в комплекті.

Хоча, багато експертів не рекомендують купувати чи позичати автокрісло у незнайомих людей, мотивуючи це тим, що воно могло побувати в аварії і має нехай незначні, непомітні, але істотні зміни структури, що знижують його надійність.

Пам'ятайте, що ваш обов'язок як водія - максимально захистити ваших дітей і всіх учасників дорожнього руху.

Не нехтуйте правилами!

Кваліфікована допомога при купівлі авто, автопідбір по Україні та США
avtoserg17@gmail.com
Графік роботи
Пн-Сб:  9:00 - 19:00
Нд:  ВИХІДНИЙ
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
clockmenuchevron-down