Що робити якщо спустило колесо?

Звичайно кожен сподівається, що такого не станеться в дорозі. І все ж, якщо неприємність сталася, розглянемо порядок дій і відповімо: "Що робити, якщо спустило колесо?" Процес досить простий, але пам'ятка стане в нагоді!

Для початку оцініть ситуацію

Якщо ви перебуваєте в місті і спустило зовсім небагато, можна потихеньку доїхати до найближчого шиномонтажу. Але якщо ви виявили, що ваша покришка спустилася сильно, в цьому випадку не варто їхати своїм ходом. Так можна пошкодити корд покришки, і зовсім розбортувати колесо. У такій ситуації просто заклеїти не вдасться, з великою ймовірністю доведеться купувати нову покришку - заплатити 50-100 $ в залежності від виробника і розміру вашого колеса.

Якщо ви дівчина, наша рекомендація така: знайдіть чоловіка, який змінить колесо на запасне. Все готово!!! Можна їхати. Тепер інструкція для чоловіків.

Як замінити колесо на автомобілі

Для початку переконайтеся що підкачати скат не вдасться і доведеться його міняти.

Порядок дій при установці запасного колеса:

 1. Поставити машину на гальмо стоянки, або підкласти фіксатор під колесо (цегла, камінь, брусок). Це необхідно зробити для того, щоб машина не змістилася і не зістрибнула з домкрата.
 2. Необхідно відкрутити болти. Поки машина стоїть на землі і чинить тиск на колесо своєю вагою. Найчастіше колісні болти затягнуті дуже міцно, і зрушити їх з місця не так просто. Для цього є спеціальний ключ, яким виробник комплектує авто. Якщо самим ключем відкрутити болти не виходить, ключ подовжують трубою, тоді важіль побільшає, зусилля, відповідно теж.

  Важливо! Болти відкручують проти годинникової стрілки.

  Якщо ви в полі чи лісі і трубу дістати ніде?
  Лайфхак від мене: ставимо ключ таким чином, щоб він був паралельно землі або трохи вище-нижче. Ключ слід розмістити таким чином, щоб при русі він пішов вниз. Тиснемо на нього ногою - зусилля вище.

 3. Болти все зрушили з місця, машина зафіксована. Тепер ставимо домкрат. У більшості випадків для цього є спеціальні місця, які виробник вказує стрілками. Туди без особливих зусиль стає штатний домкрат. При підйомі автомобіля не поспішайте. Дивіться, щоб місце під підйомник не гнулося. Автомобіль необхідно підняти до такого рівня, що б колесо відірвалося мінімум на 1-2см від землі.
  Зараз, коли скат в повітрі, перевірте надійність домкрата. Легенько похитайте машину, якщо стоїть не надійно - зіскочить на колесо, а не на кузов.
 4. Якщо все ґрунтовно і міцно - знімайте старе колесо.
  Встановлюємо запаску. Болти мають конус і при правильній затягуванні центрируют колесо. Найпростіше спочатку "наживити" все болти. А потім обжимати хрест-навхрест, або через один.
  Спускаємо авто на землю, обжимаємо все болти. Це обов'язково!!!

Все, можна їхати.

Усім добра. Як говорять водії: «Ні цвяха, ні жезла!»

Команда компанії Avtoserg

Кваліфікована допомога при купівлі авто, автопідбір по Україні та США
avtoserg17@gmail.com
Графік роботи
Пн-Сб:  9:00 - 19:00
Нд:  ВИХІДНИЙ
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
clockmenuchevron-down