Довіряй але перевіряй: як салони продають биті машини

Довіряй але перевіряй: як салони продають биті машини

Якийсь час назад до мене звернувся клієнт і попросив перевірити його ж автомобіль. Спочатку я трохи здивувався. Адже зазвичай авто перевіряють перед покупкою. Вся справа в тому, що автомобіль був куплений новим з салону, а через пів року експлуатації на даху здулася і потріскалася фарба, проявилися сліди іржі. Перевірка ЛКП показала товстий шар шпаклівки на даху, неякісне фарбування було видно і неозброєним оком. Висновок очевидний – машина була бита, тобто була пошкоджена. Клієнт звичайно про це нічого не знав, він же купував в салоні! На жаль довести це неможливо. На сьогоднішній день у нас в країні немає експертизи, яка могла б оцінити давність пошкодження або виконаних робіт.

Звичайно, розповіді про те, як перевертаються автовози, як ремонтують авто і продають їх, як привезені з заводу – ми всі їх чули. Ось тільки, коли власники стикаються з такою ситуацією і це відноситься до їх машині – приємного і смішного мало.

Це вже не перший такий клієнт в моїй практиці. До мене звернувся знайомий, він продавав свій автомобіль, хотів, щоб я його оглянув, раптом комусь із моїх клієнтів підійде. Він в ДТП не був, не фарбував авто, експлуатував бережно – так стверджував господар. Обманювати мене йому сенсу не було, адже перевірка все одно показала б всі вади.

Пошкоджена модель з салону

В результаті виявилося, що була заміна крила. Причому зроблено настільки якісно і акуратно – без сумнівів, цей факт намагалися ретельно приховати. На користь цього говорила і спеціальна наклейка, яку на звичайному СТО якісно наклеїти складно. Господар був здивований, злий і пригнічений одночасно.

Виявлені мною пошкодження, що в першому, що в другому випадку критичними не були, на експлуатації фактично не відбивалися, але ряд своїх мінусів все ж мали:

  • в першому випадку новий ремонт даху ліг на плечі власника,
  • в обох випадках при продажу машини ціна істотно знижувалася, як і кількість бажаючих купити машину “з дефектом”,
  • обидва господаря заплатили за авто, як за нове і абсолютно ціле,
  • розчарування і стрес, яке відчули ці люди.

Чи варто говорити, що коли мій знайомий продав свій автомобіль, перш ніж забрати новий з салону, він попросив мене його перевірити.

Статистично, швидше за все таких афер з “подшаманіваніем авто” мало, але думаю, коли ви купуєте нове авто, нехай навіть за 150 000 грн. краще витратити 800 грн. і бути впевненим, ніж потім отримати вкрай неприємний “сюрприз”.

З повагою,

Автоексперт