Довіряй але перевіряй: як салони продають биті машини

Якийсь час назад до мене звернувся клієнт і попросив перевірити його ж автомобіль.

Спочатку я трохи здивувався.

Адже зазвичай авто перевіряють перед покупкою

Вся справа в тому, що автомобіль був куплений новим з салону, а через пів року експлуатації на даху здулася і потріскалася фарба, проявилися сліди іржі.

Перевірка ЛКП показала товстий шар шпаклівки на даху, неякісне фарбування було видно і неозброєним оком. Висновок очевидний - машина була бита, тобто була пошкоджена.

Клієнт звичайно про це нічого не знав, він же купував в салоні! На жаль довести це неможливо. На сьогоднішній день у нас в країні немає експертизи, яка могла б оцінити давність пошкодження або виконаних робіт.

Звичайно, розповіді про те, як перевертаються автовози, як ремонтують авто і продають їх, як привезені з заводу - ми всі їх чули. Ось тільки, коли власники стикаються з такою ситуацією і це відноситься до їх машині - приємного і смішного мало.

Це вже не перший такий клієнт в моїй практиці.

До мене звернувся знайомий, він продавав свій автомобіль, хотів, щоб я його оглянув, раптом комусь із моїх клієнтів підійде. Він в ДТП не був, не фарбував авто, експлуатував бережно - так стверджував господар.

Обманювати мене йому сенсу не було, адже перевірка все одно показала б всі вади.

Пошкоджена модель з салону

В результаті виявилося, що була заміна крила. Причому зроблено настільки якісно і акуратно - без сумнівів, цей факт намагалися ретельно приховати. На користь цього говорила і спеціальна наклейка, яку на звичайному СТО якісно наклеїти складно. Господар був здивований, злий і пригнічений одночасно.

Виявлені мною пошкодження, що в першому, що в другому випадку критичними не були, на експлуатації фактично не відбивалися, але ряд своїх мінусів все ж мали:

  • в першому випадку новий ремонт даху ліг на плечі власника,
  • в обох випадках при продажу машини ціна істотно знижувалася, як і кількість бажаючих купити машину "з дефектом",
  • обидва господаря заплатили за авто, як за нове і абсолютно ціле,
  • розчарування і стрес, яке відчули ці люди.

Чи варто говорити, що коли мій знайомий продав свій автомобіль, перш ніж забрати новий з салону, він попросив мене його перевірити.

Статистично, швидше за все таких афер "подшаманіти авто" мало, але думаю, коли ви купуєте нове авто, нехай навіть за 150 000 грн. краще витратити 800 грн. і бути впевненим, ніж потім отримати вкрай неприємний "сюрприз".

З повагою, Автоексперт

Кваліфікована допомога при купівлі авто, автопідбір по Україні та США
avtoserg17@gmail.com
Графік роботи
Пн-Сб:  9:00 - 19:00
Нд:  ВИХІДНИЙ
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
clockmenuchevron-down