Як підготувати автомобіль до зими?

На що потрібно звернути увагу ще восени, щоб підготувати автомобіль до майбутньої зими?

Ми не будемо жартувати про те, що краще за все полетіти на Маямі і там пити коктейлі всю зиму. Бо самі зронили скупі сльозинки з цього приводу ... Так що перейдемо до порад і рекомендацій, про те, як підготувати автомобіль до експлуатації взимку, в умовах нашого клімату.

Поради автомобілістам

Акумулятор

У мороз автомобіль споживає більше енергії - вона йде на опалення салону, підігрів сидінь і стекол, на світло фар. Навантаження збільшуються - і старий акумулятор може їх не витримати - при черговому вмиканні запалювання може статися повна розрядка. Тому зверніть увагу: чи не час міняти акумулятор? Якщо він ще не старий, необхідно перевірити, в якому стані його клеми і почистити їх, чи вистачає води і долити дистильованої води при необхідності.

Кузов

Так як взимку вулиці міст посипають сіллю, необхідно промивати днище машини. Бажано зробити антикорозійну обробку кузова, і подбати про лакофарбове покриття. Адже різкі перепади температур і крижана кірка можуть привести до появи мікротріщин. Уникнути цього можна використовуючи косметику з брудо-відштовхуючим ефектом та якостями проти обмерзання.

Свічки

На свічках не потрібно економити - замість того, щоб їх чистити і регулювати зазори - купіть нові.

Паливо

У холодну пору року доцільно їздити, заливши повний бак бензину. Крім того, що це дозволить вам уникнути неприємностей в дорозі, це збереже від попадання в бензин конденсату зі стінок порожнього бака.

Подивіться, може необхідно купити новий фільтр тонкого очищення палива?

Якщо у вас дизельний двигун - будьте особливо уважні на АЗС, щоб уникнути наливу «літнього» пального.

Масло і його в'язкість

Взимку необхідно заливати масло з більш низькою в'язкістю. Наприклад, масло з маркуванням 15W можна використовувати при температурі до мінус 20 градусів, а масло 10W - до мінус 25 ° C.

Бажано знати, яке саме масло для кожного сезону потрібно заливати в вашу машину і керуватися цим.

Рідини для зими:

У бачку омивача

Якщо влітку у вас була залита вода, не забудьте замінити вже зараз на антифриз. Інакше вода, замерзнувши в шлангах, може вивести з ладу всю систему омивання скла. Помінявши рідину, прокачайте її по всій системі, щоб в шлангах, що йдуть до очищення передніх фар і заднього скла, не залишилася вода.

В системі охолодження

Воду в системі слід обов'язково замінити на антифриз або тосол, користуючись тими їх різновидами, які призначені для вашого регіону по температурному режиму. Не купуйте дешеві рідини, або ті, якість яких викликає сумніви - в них мало етиленгліколю, однією з незамінних складових антифризу.

Гальмівна рідина

Визначте рівень рідини в бачку, якщо вона давно не змінювалася - краще поміняти на свіжу, довіривши цю справу професійним механікам на СТО, там же ви можете зробити діагностику систем ABS, ESP, ASD, ASC T, якщо вони є у вашому авто.

Не забувайте про те, що використання ручного гальма на стоянці в мороз може привести до примерзання гальмівної колодки до барабана!

Перевірте обігрівач

Крім того, що тепло - це ваш комфорт, обігрівач направляє тепле сухе повітря на лобове скло, запобігаючи його запотівання.

Шини

зимние шины

Шини на яких стоїть маркування M+S (Mud + Snow - «Бруд + Сніг»), Winter («Зима») або W призначені саме для зими.

Не варто навіть замислюватися - чи міняти гуму на зимову: навіть якщо ви мало їздите взимку, і тільки в хорошу погоду - безпека важливіша вартості комплекту зимових шин, а прослужать вони вам довго.

Якщо ви в основному їздите в місті і по трасах, не варто купувати шиповану гуму, тому що вона збільшує гальмівний шлях.

Вона підходить, тільки якщо вам часто доводиться їздити по дорогах, покритим товстим шаром льоду.

Шини, які вужчі, ніж ті, на яких ви їздите влітку, краще продавлюють сніжно-грязьову масу до твердого дорожнього покриття.

Щітки на двірники - краще купити зимові, їх гума розрахована на роботу при низьких температурах.

Замки дверей - корисно хоча б раз на місяць змащувати їх розморожуючою рідиною. Розгляньте уважно також гумові ущільнювачі на дверях. У разі необхідності замініть їх або приведіть в порядок.

І деякі дрібниці, які полегшать вам зимові поїздки:
  • Гумові килимки з високими бортами.
  • Щітка зі скребком.
  • Трос.
  • Ліхтарик.
  • Плед.
  • Комплект проводів для підзарядки акумулятора.
  • Невеликий запас моторного масла.

Чи треба прогрівати двигун взимку?

Бажаємо вам безпечних і теплих поїздок,

ваша команда Автоекспертів

Кваліфікована допомога при купівлі авто, автопідбір по Україні та США
Графік роботи
Пн-Сб:  9:00 - 19:00
Нд:  ВИХІДНИЙ
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
clockmenuchevron-down